Üretim

KEIMFARBEN ürünleri, Diedorf ve Luckau’daki Alteno tesislerimizde üretilmektedir. KEIMFARBEN, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalı olup aynı zamanda KEIMFARBEN’nin süregelen çevresel gelişimine taahhüt veren müşterek bir resmi/özel proje olan Umweltpakt Bayern üyesidir.

Diedorf tesisi, öncelikle boya sistemleri ürünlerini üretmektedir. Hammaddeler, üretim için silolarda tutulmaktadır. Tam otomatik bir karıştırma teçhizatı bu hammaddeleri renklendirmeden sonra müşterilerimize sevk edilecek şekilde çeşitli ürünlere dönüştürmektedir.

Geniş renk tonu seçenekleri, yüksek hızda bir karıştırıcıda renklendirme ile elde edilmektedir. Renk tonlarının formülasyonu, üretimi ve kalite kontrolü için ışığa dayanıklı inorganik, mineral pigmentler kullanılmaktadıır. Modern kolorimetreler renk tonunun belirlenmesine yardımcı olmaktadır.

Luckau’daki Alteno tesisi, KEIM’in dış cephe izolasyon sistemleri için kuru sıva teçhizatı kullanarak kuru torbalı harç üretmektedir. Silikat sıvalar, yatay karıştırıcılarda üretilmektedir. Sıvalar ve Restauro sistemi ürünleri de ışığa dayanıklı inorganik, mineral pigmentlerle renklendirilip aynı şekilde bir kolorimetre sistemi kullanılarak kontrol edilip izlenmektedir.

Tüm üretim lojistikleri ve formülasyon süreçlerinin yönetilmesinde bir SAP/R3 sistemi kullanılmakta olup belgelenmiş parça yönetimi ve izlemeye olanak sağlar. Bu sistem, aynı zamanda bütün envanter yönetiminden ve bitmiş ürün – hammaddelerin planlanmasından da sorumludur.